9 nejčastějších omylů při vývoji mobilní aplikace

Mít mobilní aplikaci je „cool“

Vyvíjet aplikaci jen proto, že je to cool, nebo proto, že to může být velmi výdělečný byznys, nedává smysl. Uživatelé jsou dnes velmi vybíraví při rozhodování, jakou aplikaci si stáhnou do svého telefonu. Pokud se pouštíte do vývoje mobilní aplikace, měli byste mít jasnou představu, proč to děláte a proč by si ji měl uživatel stáhnout.

 

Aplikaci si uživatelé najdou sami?

Doba, kdy si uživatel snadno našel v App Store aplikaci, je dávno pryč. Jako v každém jiném oboru je i v případě mobilní aplikace nutné promyslet marketingovou strategii.

 

Uděláme aplikaci pro všechny?

Prvním předpokladem neúspěchu je, když se snažíte vytvořit aplikaci pro všechny. Úspěch bývá v cílení na konkrétní skupinu uživatelů. Než být pro všechny, snažte se být nejlepší pro vybranou skupinu lidí.

 

Se spuštěním vývoj aplikace skončí?

V praxi to bývá přesně naopak. Se spuštěním vývoj aplikace naopak začíná. Společným cílem zadavatele a vývojářů by mělo být aplikaci spustit na trh a následně ji rozvíjet podle potřeb trhu a zákazníků.

 

Čím větší aplikace, tím lépe?

Někdy se setkáváme s požadavky na opravdu velké aplikace z hlediska funkcionalit. V praxi to ale úspěchu aplikace spíše škodí než prospívá. Nejlepší praxí je mít minimalistickou aplikaci, kterou lze dále rozvíjet a funkce doplňovat podle potřeb trhu.

 

Na technologiích nesejde?

Zvažujete, že v rámci úspor uděláte PWA aplikaci nebo jiný hybrid? Pozor na to. Ačkoliv to bohužel dodnes spousta vývojářů nabízí, v praxi jsou takové aplikace uživatelsky prakticky nepoužitelné. Až po dodání se často zjistí, že je jakýkoliv rozvoj nákladný nebo dokonce nemožný.

 

Podcenění designu aplikace

Laťku, jak dnes aplikace vypadají, určují ty největší technologické firmy na světě. Uživatelé očekávají, že vaše mobilní aplikace bude vypadat stejně dobře jako aplikace známých sociálních sítí nebo jiných služeb. Proto je nutné nepodceňovat design mobilní aplikace.

 

Neodhadnutí rozpočtu a času

Vývoj mobilní aplikace často vyžaduje více času a financí, než bylo původně plánováno. Podcenění těchto aspektů může vést k nedokončeným nebo nedotaženým projektům.

 

Ignorování uživatelské zpětné vazby

Ignorování zpětné vazby od uživatelů může mít za následek ztrátu uživatelů a negativní hodnocení. Pravidelné sledování zpětné vazby a její implementace do dalšího vývoje aplikace je klíčové pro úspěch.

 

Nezabezpečená aplikace

Bezpečnost aplikace je často podceňována, což může vést k únikům citlivých informací a ztrátě důvěry uživatelů. Zabezpečení by mělo být prioritou již od začátku vývoje.

 

Zvažujete vývoj mobilní aplikace?

Pojďte ho s námi konzultovat!